![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15652064
*
nr 1565 2064
Bertram Schmiterlöw
(1920-2002), Sverige
Etsning, Signerad, daterad -45, "Djurgårdskanalen". Bildmått: 15,5x20 cm, yttermått inklusive ram: 35x38 cm
Bertram Schmiterlöw, svensk målare, grafiker och tecknare född i Karlskrona 1920, död 2002.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 20:14:44
- Tema
25 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Bertram Schmiterlöw
Bertram Schmiterlöw, svensk målare, grafiker och tecknare född i Karlskrona 1920, död 2002.
Läs mer om Bertram Schmiterlöw
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertram schmiterlöw etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
-
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25
-
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36
*
Bertram Schmiterlöw
Bertram Schmiterlöw, svensk målare, grafiker och tecknare född i Karlskrona 1920, död 2002.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Bertram Schmiterlöw
nr 1565 2064
Bertram Schmiterlöw
(1920-2002), Sverige
Etsning, Signerad, daterad -45, "Djurgårdskanalen". Bildmått: 15,5x20 cm, yttermått inklusive ram: 35x38 cm
Bertram Schmiterlöw, svensk målare, grafiker och tecknare född i Karlskrona 1920, död 2002.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Tema
25 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...![](/tema/themes/{11C99B90-B9DB-420C-BD19-0A1AC3481A8E}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Bertram Schmiterlöw
Bertram Schmiterlöw, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Karlskrona 1920, död 2002.Läs mer om Bertram Schmiterlöw
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertram schmiterlöw etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53 -
2156 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:25 -
2164 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Skog. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:36